Korucuk Mahallesinin en büyük yerleşkelerinden biri olan ve yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı Korucuk Baytur Sitesi Yönetim, site sakinlerinin kişisel ve sosyal olarak kendilerini geliştirebilmeleri adına bir ilke imza attı. Site yönetimi tarafından Kişisel Gelişim ve Davranış Uzmanı Kunter Kurt, önceki gün sitenin sosyal tesisi Koru Kafe’de site sakinlerine sağlıklı ve stresiz yaşamın sırlarını aktardı.  Çok sayıda site sakininin katıldığı program, Çok sayıda site sakininin katıldığı program, Site Yönetim Kurulu Coşkun Özkul, Nihal Demiroğlu, Ufuk Aktürk,  Selçuk Selanik ev sahipliği yaptı. Yönetim kurulunun ‘Hoşgeldiniz’ konuşmasının ardından,  Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Aktürk, Kunter Kurt’un özgeçmişi hakkında kısa bir bilgilendirme ile devam etti.
YÜZYILLARDIR
Kurt, insanın düşünme sistemi ve beyin yapı hakkında verdiği kısa bir bilgi ile başladığı sunumunda, insan beyninin duygusal ve mantıksal düşünmede etkili olan bölümlerini nasıl kontrol edecekleri ve harekete geçirecekleri aktardı. Beynin her iki kısmını da kullanan insanların, yaşamlarında son derece huzurlu ve başarılı olduğunu belirten Kurt, “Beynin bu iki bölümünün nasıl kullanılacağını atalarımız yüzyıllar öncesinden uyguladıkları teknikleri, bugün Avrupalı bilim adamları kullanmaya başladı” diyerek, bu teknikler hakkında bilgi verdi. Kurt, bugün kadınların yapıcı bir düşence tarzını kullandıklarını belirtirken, erkeklerin ise yönetici düşünceyi kullandıklarının da altını çizdi.
KORKULAR VE SORUNLAR
İnsan korkuları hakkında da bilgi veren Kurt, insanın dünyaya Düşme ve gürültü korkusu ile geldiğini vurgulayarak, “Diğer korkular, insanın yaşamında sonradan edilen korkulardır. Korkuyu yenmenin en önemli anahtarı, korkuyu zıddıyla yenmektir. Yani korkunun üzerine gitmektir” dedi. Kurt, korkuların insanın hayatta kalma  kaygısıyla ortaya çıktığını da ifade etti. İletişim teknikleri hakkında da bilgi veren Kurt, Türkçe’nin sorun çözümünde önemli bir yol oynadığını vurgulayarak, “Türkçe konuştuğumuz sürece, her sorunun çözümü vardır” derken zaman zaman katılımcıların katkıları ile uygulamalı olarak örnekler sundu. Kurt konuşmasının sonunda nefes kontrolünün insan sağlığı üzerine etkisi, kişiler arası iletişimin nasıl kurulacağı yönünde  bilgilerde verdi. Programın sonunda Kurt, ‘Duygu ve Davranışlarınızın patronu olmak” isimli kitabını imzaladı.
İ.Şener SAK

Yönetim, ihtiyaçlarınızı görüşmek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Yorumlar

Diğer Güncel Haberlere İnceleyin