SAYIN SİTE SAKİNLERİMİZ;
Baytur Korukent Sitesi yönetim kurulu olarak ,göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Sitemizin her anlamda ilerleyen,yeniliklerle dolu,daha huzurlu bir yaşam alanı olması için tüm gayretimizle, özverimizle büyük bir efor sarf ederek çalıştık.Bugüne kadar yapmayı planladığımız ve siz değerli site sakinlerimizle paylaştığımız bütün projelerimizi gerçekleştirdik.Bunun sonucunun sitemize geri dönüşü, bir o kadar büyük ve anlamlı olduğunu belirtmek isteriz.Ayrıca evlerimizin ciddi anlamda değer kazandığını memnuniyetle ifade etmek isteriz.Yönetim Kurulu olarak başından beri olmazsa olmazımız konuşan değil,icraat yapan ekip olmak ve bunun akabinde şeffaf olmaktı.Bütün bunları yerine getirmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz.Bu süreçte bizleri destekleyen ,emek veren bütün komşularımıza şükranlarımızı sunuyoruz.Yönetim kurulu olarak hazırladığımız ve sitemiz avukatı tarafından onaylanan Yönetim Planını da siz değerli komşularımızla paylaşarak en iyiyi ,doğruyu ve en güzeli yakalamayı arzulamaktayız.Bunun için hazırlanan yönetim planı ;sitemizin değer kazanması,güzelleşmesi,ileriye dönük projelerin hayata geçirilebilmesi kuralların oluşması ve bu kurallara uyulmadığı takdirde cezai müeyyidelerin oluşması açısından büyük önem arz etmektedir.Yeni yönetim Planı web sitemizde (www.korukentsitesi.com)yayınlanarak site sakinlerimize sunulmuştur.
Buna göre;
1-Yönetim Planı değişikliği için konut  sahibinin bizzat  kendisinin ,tapu fotokopisi ve kimlik belgesi ile birlikte Yönetim ofisine gelerek imza atması gerekmektedir.
2-Kesinlikle konut sahibinin kendisi haricinde eşinin yada bir yakınının vekaleten dahi imza atması söz konusu değildir.
3-Yönetim planı değişikliği 23 Ekim 2015 Cuma gününden itibaren başlayarak,blok blok çağrı yapılarak plan değişikliği gerçekleştirilecektir.
Değerli Site sakinlerimiz bildiğiniz üzere yönetim kurulu olarak yapılan işler ve projeler için sizlerden talep ettiğimiz ek bütçe konusunda bizlere verdiğiniz destek ve güven için teşekkür ederiz.Sitemizde bulunan 706 daireden 652 kat malikimiz ödeme yapmıştır.54 sakinimiz ise şu ana kadar ödeme yapmadığından dolayı site avukatı tarafından icra takibi başlatılmıştır.Ödenen ek bütçe ile sizlere yapmayı taahhüt ettiğimiz projelerden başka irili ufaklı bir çok iş yapılmıştır.Bunları da sizlerle paylaşmak isteriz.
Öncelikle Sosyal Tesisimiz baştan sona kadar yenilendi.Tesisimiz içerisindeki bütün ekipmanlar ve araç-gereçler yenilenerek sitemize yakışır hale getirilmiştir.Buna göre;
1-Sosyal Tesis içerisine; Çatı izolasyonu,asma tavan,veranda (pergoleler) ,stor perdeler, laminant parke,mutfak ekipmanları(fritöz, ızgara makinası, davlumbaz, bulaşık makinası)elektrikli şömine,led aydınlatmalar,mevcut koltukların yüzlerinin değişmesi ve ayaklarının boyatılması,çift kişilik koltuklar,berjerler,sehpalar,halılar,tuvaletlerin restorasyonu ,tuvalet ve büfe kısmının mobilya aksamıyla kaplanması,ilave mutfak dolabı ve tezgah yapılması,3 boyutlu duvar kağıtları,bahçe brandaların yer değişikliği,bahçe led aydınlatmaları,tesisin ön bahçesinin zeminin değiştirilmesi ve binaya zarar vermemesi için su gideri oluşturulması,Sosyal tesisin ön bahçe girişine alüminyum korkuluk yapılması,tesisin tüm dış cephesinin boyaması ve ağaç görünümlü söveyle görsellik kazandırılması, Müzik tesisatının tamamen yenilenmesi(hoparlör, anfi, mikrofon alımı) Sosyal tesisimizin yan tarafına 1-3 yaş arası çocuklara yönelik yumuşak zemin yaptırılması ve plastik oyun parkının yapılması,projeksiyon cihazının alınarak tesis içerisinde ve yazlık sinema uygulamalarında kullanılması
2-Yaz dönemlerinde çocuklarımıza yönelik olarak çocuk sinema uygulaması yapılmıştır.
3-Mevcut kıl çadırın yeri değiştirilerek boya yapılmış ,tavan tadilatı yapılmış ihtiyaca binaen masa ve sandalyeler alınmış,6 adet barbekü yapılmış, çadırın söküldüğü toprak alanın çamur v.s olması nedeniyle hazır çim getirtilerek serilmiştir.
4-Sosyal tesis ve spor alanlarının önüne çiçek havuzu oluşturulmuştur.
5-Bina girişlerine paspas uygulaması yapılmıştır.
6-Bina girişlerine posta kutularına ek olarak fatura ve dilek temenni kutuları yaptırılmıştır.
7-Havuzumuza iş güvenliği açısından cankurtaran belgeli geçici sözleşmeli personel görevlendirilmesi yapılmıştır.
8-Lojmandan yararlanan sitemiz çalışan personellerinin evlerinin laminant ve boya eksiklerinin giderilmesi sağlanmıştır.
9-Bahçe aydınlatma direklerinin 8 yıl aradan sonra ilk defa boyanması sağlanmıştır.
10-Bahçelerde mevcut olan Elektrik panolarının boyatılması sağlanmıştır.
11-35 Adet IP sistem kameraların sitemizin her bölgesini görecek ve kayıt altına alacak şekilde hayata geçirilmesi sağlanmıştır.
12-Blok içlerine 37 adet kamera ve monitör sistemi yapılmıştır.
13-Blok girişlerinde bulunan zil tuşlarının yanına isimlik konulmuştur.
14-Sitemiz açık alanlarında bulunan tüm aydınlatmaların tasarruf amacıyla led aydınlatmalara dönüştürülmesi sağlanmıştır.
15-Sitemizin daha çağdaş ve güzel görünmesi açısından dış kapının genişletme çalışması yapılarak kapı ikiye bölünmüş ve orta bölüme güvenlik kontrol kulübesi oluşturulmuş ,led aydınlatma ile isim yazılmış, led  ışıklarla aydınlatılması ve blokların ana temel rengi olan bordo rengiyle giydirilmiştir.
16-Sitemiz araçlarının ve misafir araçların giriş ve çıkışlarının kamera ile kayıt ve kontrol altına alınması sağlanmış, ayrıca bütün araçların giriş ve çıkış kayıtlarının bir yıl süreyle kayıt altında tutulması da sağlanmıştır.
17-37 bloğun içlerinin yukarıdan başlayarak ,en aşağıya  kadar binanın tamamen yıkatılması sağlanmıştır.
18-Geçmiş yönetimler döneminde açılan ve sitemize maddi anlamda zarar veren dernek ve iktisadi işletmeler kapatılmıştır.
19-Sitemizdeki dairelerin site sakinlerine devredildiği  günden bugüne kadar yaşadığı ve özelikle kış aylarında hissettiği elektrik kesintilerinin yeni trafo taktırılarak kesin çözüme kavuşması sağlanmış, bu sorun tümden giderilmiştir.
20-Kaldırım taşlarının boyanması sağlanmıştır.
21-Sosyal sorumluluk projesi altında Arifiye Çocuk Esirgeme kurumunda bulunan okul çağındaki 28 adet çocuğa (18 kız 10 erkek çocuk) çanta ve ayakkabı alınmış, akabinde sosyal tesisimizde ağırlanarak yemek ikramı yapılmış, yine sosyal sorumluluk projesi adı altında yakın okullarımızda ve civar köy okullarında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzeme yardımının site sakinlerimizle birlikte ortak bir tavırla yapılması sağlanmıştır.
22-Asansör kabinlerinin alt zeminlerinin değişmesi sağlanmıştır.
23-Sitemiz içerisine ,çocuklarımızın can güvenliğini sağlamak için hız sınırı ve kasisler konulmuştur.
24-Spor alanlarının zeminleri boyatılmıştır.
25-Sitemiz anayol girişine Totem konulmuştur.
26-Yüzme havuzuna sıcak duş ünitesinin konularak, eksik şezlongların tamamlanması sağlanmıştır.
27-Sitemizde çalışan tüm personelimize ramazan ayı içerisinde erzak yardımı yapılmıştır.
28-Sitemiz içerisinde bulunan mevcut çardakların led ışıklarla aydınlatılması sağlanmıştır.
29–Sitemiz çalışanlarının sağlıklı ve kontrol altında çalışabilmesini sağlamak amacıyla iş-akış talep formunun  hayata  geçirilmesi,kayıt altında tutulması sağlanmıştır.
30-Sitemiz sakinleri ile iletişimi rahat bir şekilde kurabilmek için mesajlaşma sitemin oluşturulmuştur.
31-Binaların ön cephesinde bulunan boşluklarının görsellik açısından tasarruflu led ampullerle aydınlatılması sağlanmıştır.
32-Sosyal tesis ön cephesinden başlayarak, yönetim ofisine kadar uzanan alana kaymayı önlemek amacıyla kaymaz halı konulmuştur.
33-Baytur korukent sitesi kurulduğu günden bugüne kadar ki yönetimler içerisinde ilk defa olarak denetim kurulu üyelerine  bütün bankalardan istedikleri şekilde bilgi ,belge,dekont ve diğer istedikleri şeyleri temin etmeleri için tam yetki verilmiştir.Bu tutum bizlerin şeffaflık ilkesi gereği atılan bir adımdır.
34-Bütün binalarımıza ilave uydu santrallerinin konularak, ikinci uydu hattının çekilmesi imkanı sağlanmıştır.
35-Sosyal tesisimizde ücretsiz ve sınırsız WİFİ uygulaması başlatılmıştır.
36-Binalarda isteğe bağlı olarak sunulan uydu internet siteminin  kurulumu sağlanmıştır.
37-Agora AVM ile anlaşma yapılarak servis araçlarının sitemizin içerisinden yolcu alması ve sitenin içine bırakması anlaşması yapılmıştır.
38-Sitemize hizmet veren dış kuruluşların(Marketler ve su firmaları)çalışanlarının özlük dosyası oluşturularak, adli sicil kayıtları  alınmış ve yaka kartı kullanmaları sağlanmıştır
39-Personel odasının giriş kapısının yer değiştirilmesi sağlanmıştır.
40-İhtiyaç olan bölgelerde çitlerin üzeri branda ile örtülmüştür.
41-Tüm bloklarımızın periyodik olarak logar temizliklerin yapılması sağlanmıştır.
42- Oturma banklarının sabitlenmesi sağlanmıştır.
43-İhtiyacı olan blokların  çatı oluklarının değişimi yapılmıştır.
44-İhtiyacı olan blokların girişine Alüminyum korkuluk yapılmıştır.
45-Araç park çizgilerini yenilenmiştir.
46-Üst yaya kapısı güvenlik sebebi ile gece 01:30 itibariyle kapatılarak sistem dışı bırakılmıştır.
47-Personelimizin çalışma performansına göre ödüllendirilmesi ve görev tanımlarının oluşturulması sağlanmıştır.
48-Sitemiz çocuklarına yönelik olarak 23 Nisan çocuk şenliği ve Haziran ayında karne şenliği adı altında büyük organizasyonlar gerçekleştirilmiştir.
49-Çöp kovalarının boyanarak sabit hale getirilmesi sağlanmıştır.
50-Bütün bankalara müracaat edilerek sitemize promosyon yardımı talebinde bulunulmuş ve Finansbank tan sitemiz giderlerinde kullanılmak üzere hesabımıza yatırılan promosyon bedeli (6.000 TL)sitemize kazandırılmıştır.
51-İhtiyacı olan blokların iskele kurularak dış hizmet alımı ile siding  onarımının yapılması sağlanmıştır.
52-Bütün blokların depo ve sığınak pencerelerine sineklik takılmıştır.
Bütün bu işler yönetimimiz tarafından gerçekleştirilmiş  ve hayata geçmiş projelerdir. Bunların yanı sıra Sosyal tesisimizde her cumartesi günü canlı müzik organizasyonu düzenlenmiş ve bu organizasyon kış boyunca devam edecektir.
Yukarıda sayılan ve büyük bir özveri ile gerçekleştirdiğimiz işlerin  yanı sıra yapılacak bir çok işin olduğunun da farkındayız. Bu projeler maddi olanaklarımızın  elvermesi ve yönetim kurulumuzun görev süresi içinde olması durumunda gerçekleştireceğimiz projelerdir. Bu projelerimiz;
1-Sitemiz bayanlarına yönelik olarak plates ve aerobik salonu yapılacaktır.
2-Araç park yeri genişletme çalışmaları kapsamında Mimoza 3 Bloğunun ön tarafına park yapılacaktır.
Bilmenizi istediğimiz diğer bir konuda mimoza 3 ve mimoza 4 bloklarının temellerinde bulunan su problemleri Sakarya Üniversitesinden ücreti karşılığında getirilen Bilirkişiler tarafından tespitler yapılmış ve rapor düzenlenmiş buna mukabil  ilgili Baytur İnşaat Firması ile yapılan görüşmelerde Adapazarı Belediyesi destekli yardımda bulunacağını beyan etmişlerdir. Konuyla ilgili süreç başlamıştır, takibi yapılmaktadır.
Bilindiği üzere sitemizde 706 daire bulunmaktadır. Bunun sonucunda yaklaşık olarak 3000 kişinin yaşadığı ortak yaşam alanımızda ,her site sakininin ,kat mülkiyeti kanunu gereğince ,yönetim kurulunun belirlediği bütün kurallara uymak zorunda olduğunu hatırlatmak isteriz.Bu kurallar toplu yaşam alanlarında yaşam kalitesini arttırmak ve birlikte daha huzurlu yaşamak adına  kat mülkiyeti kanununa göre düzenlenmiş kurallardır.Bu nedenle bütün site sakinlerimizin bireysel düşünme yerine bütünsel düşünmelerini ve kurallara uyma noktasında zorluk çıkarmamalarını rica ediyoruz.
Sevgili site sakinleri yeni yönetim planı hayata geçtiğinde, yönetim kurulumuzun görev süresi ocak ayı itibariyle sonlanacaktır. Yönetim Kurulu seçimleri öncesinde Kat Mülkiyeti Kanununun ilgili maddesi gereğince Aralık ayı içinde Blok kat temsilcileri seçimi yapılacaktır. Blok temsilci seçiminden sonra Ocak ayı içinde blok temsilcilerinin oluşturacağı genel kurul toplantısı yapılarak, yeni yönetim kurulu seçilecektir.Seçimler sonucunda yeni oluşacak yönetim kurulunun sitemiz adına başlattığımız ve sizlerden gelen takdirler doğrultusunda büyük bir başarı ile yürüttüğümüz çalışmaları aynen devam ettireceğine olan inancımız tamdır.Bütün sakinlerimize teşekkür eder,saygılarımızı sunarız.
BAYTUR KORUKENT SİTESİ YÖNETİM KURULU

Yönetim, ihtiyaçlarınızı görüşmek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Yorumlar

Diğer Güncel Haberlere İnceleyin